12×12 z taśmą washi # 08

#1

Zaczniemy od takiego oto stojącego wieszaka na koszule wszelakie.

Drewno samo w sobie wygląda bardzo ładnie, ale możemy urozmaicić je trochę dodatkiem z taśmy ;)

#2

Jeżeli ktoś z Was ma taki w domu, możecie urozmaicić jego szare i smutne życie ;)

Dzięki strukturze washi, która na białych i jasnych elementach jest trochę przeźroczysta, spod taśmy prześwitują numerki – nie musimy zapamiętywać układu klawiszy. Lub możemy obkleić nie wszystkie, aby łatwiej nam było orientować się w cyferkach.

#3

Czasem na elektronice widnieją różnego rodzaju naklejki czy oznaczenia z różnymi informacjami, które jednak niekoniecznie muszą być cały czas na widoku, ale np. nie możemy ich odkleić.

Tutaj z pomocą przychodzi nam nasza ulubiona taśma – dzięki niej możemy zakleić szpecące całość oznaczenia, jednocześnie ozdabiając samą w sobie np. lampkę czy inny przedmiot.

#4

W podróż warto zabrać latarkę, moja mała i poręczna została skromnie ozdobiona, gdyż sama w sobie jest ładna ;)

#5

Gdy jadę na urlop samochodem zamiast np. pociągu, często zabieram ze sobą przedłużacz. W szczególności, gdy biorę również laptopa, czy inne sprzęty elektroniczne (np. głośniki lub rzutnik). Podczas transportu kabel owijam zwykle wokół samego przedłużacza, lecz ten lubi nie rozwijać. Jednocześnie już w trakcie samego użytkowania nie zawsze potrzebuję długiego kabla, a ten rozwinięty plącze się pod nogami. Aby temu zapobiegać również w domy czy pracy polecam sklejenie przewodu taśmą :)

Dzięki strukturze kleju na taśmie, który po odklejeniu nie zostawia lepkiej warstwy, nie brudzimy kabla i nie kleją się do niego różne farfocle, brud i kurz. Zachęcam do stosowania tego sposobu nie tylko w przypadku przedłużaczy.

#6

Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się powerbanki – zapasowe, przenośne źródła energii do urządzeń elektronicznych ładowanych przez USB – najczęściej telefony i tablety. Zapewne większość z Was już taki posiada. Je również możemy przyozdobić taśmą washi:

#7

Część z nas posiada w domu własną klimatyzację. Zazwyczaj staramy się, by nie rzucała się w oczy. Lecz i ona może stać się kolorowym elementem naszego mieszkania. Jednocześnie możemy ozdabiać ją sezonowo – w lecie obklej ją kolorowymi i radosnymi taśmami kojarzącymi się ze słońcem. Zimą za to użyj taśm związanych z Bożym Narodzeniem ;)

#8

Już nie tylko na prywatnych posesjach, czy parkingach podziemnych spotykamy bramy na pilota. Również teren pod blokami odgradzany jest szlabanem. Aby łatwiej znaleźć pilota w samochodzie czy torebce i choć trochę nadać uśmiechu drodze do pracy – ozdób również pilota!

#9

Jednym z ciekawszych ściennych zastosowań washi jest wykorzystanie jej do robienia miarki dla dziecka na framudze czy ścianie. Zapewne sporo z nas pamięta czasy, gdy nasze mamy stawiały nas pod ścianą czy przy framudze i zaznaczały nasz wzrost. Teraz dzięki washi możemy zrobić to w ciekawszy sposób! Kreski będą kolorowe, na każdy pomiar możemy użyć różnego koloru taśmy, a i później można ją bez problemu odkleić. Przy oznaczaniu markerem pozostawały ślady na lata, które trzeba było zamalowywać farbą. Taśma jest o wiele mniej inwazyjna i czasochłonna przy usuwaniu ;)

[źródło]

#10

Taśma jest również niezawodnym pomocnikiem jeżeli chodzi o oznaczanie różnych wydarzeń czy informacji w naszym kalendarzu.

Możemy zarówno zaznaczać dane dni samą taśmą jak i pisać na taśmie.

Wycinać różne kształty, które przypominają nam o jakimś powtarzającym się wydarzeniu (np. treningu karate) jak i przyklejać karteczki z informacjami.

[źródło]

#11

Nie masz pomysłu na szybką zabawę dla dziecka? Wyklej mu na podłodze za pomocą taśmy grę w klasy! Dzięki strukturze washi możesz zrobić to na praktycznie każdym rodzaju podłoża a po skończonej zabawie bez problemu pozbyć się planszy!

[źródło]

#12

A jeżeli mowa o grze w klasy, to czemu nie uliczki do zabawy samochodzikami? :) Pośród wzorów taśmy znajdziesz również takie związane z samochodami czy drogą – szlaczek pasów na drodze czy odciski opon.

[źródło]

Mam nadzieję, że każdy z Was znalazł pośród dzisiejszych inspiracji coś dla siebie i zaraz złapie za taśmy żeby coś przyozdobić ;)

Wpis napisany dla portalu http://www.kwiatdolnoslaski.pl – zapraszam :)!

Generator losowych słów.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.